Zagórzańscy artyści i producenci promowali swój region podczas jarmarku w Muzeum im. Władysława Orkana

Zagórzańscy artyści i producenci promowali swój region podczas jarmarku w Muzeum im. Władysława Orkana

40 wystawców wzięło udział jarmarku organizowanym przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju z okazji odpustu ku czci św. Marii Magdaleny. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się przy zabytkowym drewnianym kościele.

Nie zabrakło tam artystów i producentów reprezentujących region zagórzański.

– Gościliśmy również markę lokalną „Zagórzańskie Dziedziny” koordynowaną przez gminę Mszana Dolna. Obok oferty promocyjnej marki Zagórzanie zaprezentowali miody z dwóch zagórzańskich pasiek – z Koniny i Łostówki, rękodzieło, sery i wypieki oraz słynne lody tradycyjne z Mszany Górnej, z lodami o smaku oscypka z żurawiną. Literaturę skierowaną do dzieci zaprezentowała pisarka Władysławy Anny Jamróz. Rękodzieło na najwyższym poziomie zaprezentowały członkinie Stowarzyszenia „Zagórzańscy Pasjonaci”. Ziołowe lemoniady i alembiki serwowała Fundacja Macerat i sklep zielarsko-medyczny „Górskie Zmysły” z Mszany Dolnej – informuje na swojej stronie internetowej rabczańskie muzeum.

Swoje stoisko miał również rzeźbiarz Eugeniusz Wieliczko z Niedźwiedzia, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu.

 

źródło: Małgorzata Wójtowicz/Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju; oprac. MAG

fot. Aleksandra Traczyk/ Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju oraz Stowarzyszenie Rękodzielników „Zagórzańscy Pasjonaci”

Zobacz również