Zderzenie samochodu z dwoma motocyklami. Nie żyje 51-letnia kobieta

Zderzenie samochodu z dwoma motocyklami. Nie żyje 51-letnia kobieta

Dzisiaj po godz. 13. w Lubomierzu na drodze wojewódzkiej 968 w Lubomierzu zderzył się samochód osobowy z dwoma motocyklami. Śmierć poniosła jedna osoba, a troje zostało przewiezionych do szpitali.

– W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 51-letnia kierująca jednośladem, a jej syn śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Krakowie – Prokocimiu. Stan 9-latka jest bardzo ciężki – mówi podisnpektor Katarzyna Cisło z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak podają podhalańskie media, 51-letnia kobieta, która zgineła w wypadku, to emerytowana policjantka z Nowego Targu.

(…) Zmarła w tym zdarzeniu 51-letnia kobieta była emerytowaną policjantką. Katarzyna do 2017 roku służyła w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu, w Wydziale Ruchu  Drogowego, często kierując służbowym motocyklem, czy to podczas rutynowych partoli lub eskort czy to podczas zabezpieczeń imprez sportowych. Motocykle były jej pasją, zarówno w pracy jak i w czasie wolnym… 

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom Zmarłej składamy najszczersze kondolencje.

Cześć Jej pamięci! – czytamy na stronie internetowej limanowskiej policji.

Przy wypadku od samego początku do samego końca pracowali ratownicy medyczni, policja PSP Limanowa, OSP Mszana Górna i OSP Mszana Dolna, która po opanowaniu sytuacji wróciła do bazy w celu zabezpieczenia miasta. Druhowie z Mszany Górnej oraz z Lubomierza zorganizowali objazd i kierowali ruchem wahadłowo przez drogi osiedlowe do końca prowadzonych czynności przez policję i prokuratora, przy których byli obecni druhowie z Mszany Górnej oraz strażacy z PSP Limanowa.

Fot. czytelnik, własne, KPP Limanowa.

Zobacz również