13-latek na motocyklu uderzył w bok auta. Lądował śmigłowiec LPR

13-latek na motocyklu uderzył w bok auta. Lądował śmigłowiec LPR

W sobotę kilka minut przed godziną 18. na drodze powiatowej w Porębie Wielkiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem.

13-letni kierujący crossem uderzył w bok samochodu marki Ford, którym podróżowały trzy osoby.

Jako pierwsi na miejscu wypadku pojawili się druhowie z Niedźwiedzia, chwilę później dotarli strażacy PSP z Limanowej z PC w Mszanie Dolnej, pogotowie i policjanci.

Ratownicy medyczni ze względu na obrażenia, jakie odniósł nastolatek kierujący motocyklem, zdecydowali o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nastolatek został przetransportowany do szpitala.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 67-letni kierujący pojazdem marki Ford podczas włączania się do ruchu drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklem KTM, którym kierował trzynastolatek. Motocykl był niedopuszczony do ruchu, a nastoletni kierujący nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania. 13-latek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie. Kierujący pojazdem marki Ford był trzeźwy – mówi st. asp. Jolanta batko, rzecznik limanowskiej policji.

Droga powiatowa na czas działania służb ratowniczych i mundurowych przez ponad godzinę była zablokowana.

Przyczyny i okoliczności wypadku będą ustalać policjanci.

Zobacz również