Gmina Mszana Dolna świętowała podczas „Zagórzańskiego Lata”

Gmina Mszana Dolna świętowała podczas „Zagórzańskiego Lata”

Gmina Mszana Dolna obchodziła swoje święto podczas „Zagórzańskiego Lata” w Mszanie Górnej.

Pierwszym punktem programu były miejsko-gminne zawody strażackie. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn. Najlepsi okazali się druhowie z Łostówki, a kolejne miejsca zajęły zespoły z Mszany Górnej i Mszany Dolnej. Puchary i dyplomy wręczył wójt Bolesław Żaba, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Mszanie Dolnej.

Część artystyczna rozpoczęła się oficjalnym otwarciem. Mieszkańców i gości powitał gospodarz gminy. Na scenie zaprezentowały się: Kapela „Kościelnioki” oraz zespoły „Olszowianie” i „Kasinianie-Zagórzanie”. Następnie publiczność wysłuchała koncertu galowego projektu pt. „Wdzięczni Bohaterom – Powstańcom Styczniowym. Wolność – Równość – Niepodległość – Aktywizacja Kulturalno-Patriotyczna przez Sztukę”. Wystąpili w nim Mirosław Witkowski, „Olszowianie” i poseł Anna Paluch. Na scenę została również zaproszona radna Maria Majda. Gwiazdą wieczoru był Bogdan Świerczek, a na zakończenie zabawę taneczną poprowadziła kapela „Skocni”.

Poczęstunek dla uczestników wydarzenia przygotowały „Śwarne Babki” z Łętowego i Koło Gospodyń Wiejskich z Olszówki. „Zagórzańskie Lato” prowadził Janusz Łukaszczyk.


źródło: Monika Homa/Urząd Gminy Mszana Dolna; oprac. MAG

fot. Monika Homa, Kinga Marcińska, Mateusz Dąbrowa

Zobacz również