MKS Limanovia inauguruje rozgrywki przed własną publicznością. Zaprezentowano kolejnych piłkarzy

MKS Limanovia inauguruje rozgrywki przed własną publicznością. Zaprezentowano kolejnych piłkarzy

MKS Limanovia zaprezentowała piłkarzy, którzy w obecnym sezonie będą bronić jej barw. Jako pierwszy drużynę wzmocnił środkowy pomocnik Dariusz Żaba, który do Limanowej trafił z Wiślana Jaśkowice.

Ze względu na trudne warunki atmosferyczne (zalane boisko) podopieczni Pawła Zegarka nie rozegrali przed tygodniem meczu z zespołem Wiślan Jaśkowice. To spotkanie odbędzie się 23 sieprnia.

Dlatego nie do końca kibice mogli się przekonać, jak przed startem ligi prezentują się „trójkolowi”. Właśnie przed sobotnim starciem z Orłem Ryczów poznaliśmy nazwiska kilku nowych piłkarzy, którzy zasilą kadrę pierwszej drużyny.

Objawieniem tego sezonu może być Patryk Bruliński, który, jak czytamy na stronie facebookowej MKS Limanovii urodził się i wychował w Nowym Jorku, w Queens. Piłka nożna zawsze była dużą częścią jego życia. Jego ojciec był osobą, która zaszczepiła mu piłkę nożną i został jego pierwszym trenerem. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w wieku 5 lat w miejscowym klubie młodzieżowym, prowadzonym przez jego ojca: „Forest Park Soccer Club PL”, gdzie poznał podstawy tej dyscypliny sportu i szybko stała się ona jego pasją.

Jak sam wspomina, z każdym treningiem i meczem jego miłość do gry rosła, podobnie jak umiejętności. Piłka nożna nauczyła go, jak ważna jest dyscyplina, ciężka praca, poświęcenie i postawa na boisku i poza nim.

Jest bardzo szczęśliwy, że ma wspierających rodziców, rodzinę i przyjaciół, którzy pomagają mu i zachęcają do gonienia za swoimi marzeniami. Ostatnim klubem, w którym Patryk grał był: East Meadow Soccer Club ECNL, w zeszłym roku grał również w: Schalke 04 Integrated Academy.

Kolejnym zawodnikiem, który zasili ekipę z Limanowej jest Patryk Nowak. Dobrze znany sympatykom piłki nożnej pochodzi ze Słopnic. W poprzednim sezonie bronił barw BKS Bochnia. Może występować zarówno na pozycji pomocnika, jak i napastnika.

Kolejnym zawodnikiem trójkolorowych został Grzegorz Badyla. Wychowanek Wierchów Pasierbiec występował już wcześniej w Limanovii w drużynach młodzieżowych. Taki zawodnik na pewno drużynie się przyda, zwłaszcza w defensywie.

19-letni Marek Mrożek już debiutował w rozgrywkach 4 ligi. Pochodzi z bardzo usportowionej rodziny, związanej przede wszystkim z tradycjami piłkarskimi w MKS Limanovii. Marek był również podporą drużyny juniorów, która dobrze zaprezentowała się w poprzednim sezonie w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Na boisku może występować na pozycji atakującego lub pomocnika.

Klub w minionym tygodniu ogłosił informację odejściu do rywala zza miedzy – Popradu Muszyna Zyada Kadousu.

W sobotę (12 sierpnia) Limanovia na własnym boisku o godz. 14. zmierzy się z Orłem Ryczów. Mecz poprzedzi minuta ciszy, aby uczcić pamięć Zbigniewa Twaroga.

Źródło: MKS Limanovia

Zobacz również