Uczestników X Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” ugościła gmina Limanowa

Uczestników X Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” ugościła gmina Limanowa

Tym razem uczestników X Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” ugościła gmina Limanowa. Wydarzenie odbyło się w Starej Wsi Woli.

Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na prezentacje artystyczne. Seniorki, działające przy świetlicy w Męcinie, zaśpiewały pieśni ludowe. Ze względu na intensywne opady deszczu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 można było obejrzeć pokaz umiejętności Royal Cheerleaders Academy ze Starej Wsi. Cheerleaderki przygotowały Kinga Bieda i Martyna Puch. Z kolei młodych zawodników klubu sportowego Karate Shinkyokushin Stara Wieś – Męcina prowadzi Agnieszka Tokarczyk. Po emocjach sportowych już na scenie pojawiły się wokalistki Emilia Pietrzak i Łucja Kowalczyk, a następnie gorąco witany przez publiczność zespół „Starowiejski Hyr”. W Starej Wsi wystąpiła również pieśniarka muzyki etno, Mirosława Zaziąbło-Hubiak. Na zakończenie do tańca zaprosił zespół „Zbyrni”. O podniebienia uczestników festiwalu zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lipowem, a liczni sponsorzy wsparli loterię fantową.

Projekt Odkryj Beskid Wyspowy 2023 dofinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert „Małopolska Gościnna” przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Regionu Dobrzańskiego.


źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Roland Mielnicki

Zobacz również