Znany gastrolog w Allmedica

Znany gastrolog w Allmedica

Gastroenterologia dziecięca to szczególny dział gastrologii wymagający szczególnych kompetencji, również z zakresu psychologii dziecka. Praca z małymi pacjentami wymaga szczególnej troski, uwagi i cierpliwości.

 W klinice ALLMEDICA – pracują wyłącznie specjaliści z ogromną empatią i jeszcze większą wiedzą – wśród nich lekarz Marta Bzowska-Drabarek, gastroenterolog dziecięcy, wspaniały lekarz z wyjątkowym podejściem do małych pacjentów.

Na wizycie możecie spodziewać się nie tylko rodzinnej atmosfery, ale przede wszystkim dokładnego wywiadu i zrozumiałej odpowiedzi na wszystkie zadane pytania.

Układ pokarmowy dziecka, z uwagi na fakt, iż znaczna część funkcji i struktur narządów nie rozwinęła się jeszcze w pełni, różni się od układu pokarmowego osoby dorosłej. Nie oznacza to jednak, że omijają go poważne schorzenia, często utożsamiane z dorosłymi, takie jak: kamica dróg żółciowych, zapalenia i polekowe uszkodzenia wątroby, czy refluks.

Do gastroenterologa warto udać się z dzieckiem w sytuacji, gdy dokuczają mu biegunki, wymioty, częste bóle brzucha, odmawia jedzenia, a także wtedy, gdy ma anemię, lub przyrost masy jego ciała jest zbyt wolny.

Gastroenterologia dziecięca zajmuje się także diagnozą celiakii – choroby autoimmunologicznej wynikającej z nietolerancji glutenu, która z reguły ujawnia się z pierwszych latach życia.

Zobacz również