Czołowe zderzenie Audi z VW. Dwie osoby w szpitalu, droga przez 6 godzin była zablokowana

Czołowe zderzenie Audi z VW. Dwie osoby w szpitalu, droga przez 6 godzin była zablokowana

Kilka minut po północy służby mundurowe zostały zaalarmowane do zderzeniowa dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej w miejscowości Wilczyce (gm. Dobra).

– Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby, z czego dwie zostały zabrane do szpitala – informuje Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej.

Uczestniczące w tym wypadku osoby opuściy pojazdy o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem strażaków. Natomiast policja wstępnie podała okoliczności zdarzenia.

– Na łuku drogi, kierujący samochodem marki Audi zjechał na przeciwległy pas drogi i uderzył w jadący z naprzeciwka WV. W ten sposób doszło do czołowego zderzenia obu samochodów. Kierujący byli trzeźwi – informuje podinsp. Katarzyna Cisło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jednak działania wszystkich służb trwały, aż do godz. 6. Bowiem zawsze w takich sytuacjach, zanim służby techniczne mogą przystąpić do czynności porządkowych trwa procedura związana z określeniem stopnia zdarzenia.

– W tym zdarzeniu obrażenia, po konsultacji lekarskiej osób uczestniczących w zdarzeniu okazały się nie groźne – dodaje podinsp. Katarzyna Cisło z KWP w Krakowie.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu prowadzonych działań.

Oprócz policji i karetki pogotowia w zdarzeniu brały udział 4 zastępy strażackie (PSP Limanowa, OSP Jurków, OSP Łętowe).

Zobacz również