Dwudniowe utrudnienia w ruchu na terenie gminy Łukowica

Dwudniowe utrudnienia w ruchu na terenie gminy Łukowica

Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej informuje, że w związku z realizowaną odcinkową przebudową drogi powiatowej Zalesie – Jadamwola – Olszana w miejscowości Jadamwola (odcinek 1,2 km od pogranicza ze Świdnikiem w kierunku miejscowości Olszana) nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu w związku z prowadzonymi nawierzchniowymi robotami bitumicznymi (wykonaniem warstwy wyrównawczej wraz z wzmocnieniem geosiatka oraz warstwy ścieralnej). W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi prace zostaną wykonane 20 i 21 września.

Najpierw roboty drogowe będą prowadzone z uwzględnieniem ruchu wahadłowego, natomiast później w związku z planowanym położeniem warstwy ścieralnej nawierzchni całą szerokością jezdni nastąpi całościowe odcinkowe wyłączenie ruchu na drodze – droga będzie zamknięta. Wyznaczony będzie objazd dla jadących od strony miejscowości Olszana drogą gminną „Budzyń”  obok Szkoły Podstawowej do Świdnika (koło dworu), następnie drogą powiatową ze Świdnika do Łukowicy i dalej drogą powiatową z Łukowicy do Jastrzębia (tzw. Czartowską) i odwrotnie dla jadących od strony Młyńczysk – Jastrzębia.

W celu zachowania ciągu komunikacyjnego i informowania kierowców o utrudnieniach na drodze – ruchem będą kierowali pracownicy wykonawcy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również