Koncerty Bogdana Świerczka i orkiestry z Mszany Górnej, Narodowe Czytanie, dni otwarte i gra miejska – jubileusz mszańskiej biblioteki

Koncerty Bogdana Świerczka i orkiestry z Mszany Górnej, Narodowe Czytanie, dni otwarte i gra miejska – jubileusz mszańskiej biblioteki

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej obchodzi jubileusz 75-lecia istnienia.

W ramach obchodów w amfiteatrze wystąpił Jan Kondrak, a dzieci obejrzały spektakl pt. „Maszyna czasu” w wykonaniu teatru „Bajka” z Krakowa. Odbył się także dzień otwarty w Izbie Regionalnej, a w środę do wspólnej zabawy zaprosiła Placówka Wsparcia Dziennego „Zagórzańska Przystań Marzeń”, która funkcjonuje dzięki projektowi LGD „Piękna Ziemia Gorczańska”.

7 września o godz. 10.00 zaśpiewa Bogdan Świerczek. Występ będzie połączony z warsztatami profilaktycznymi organizowanymi przez stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”.

8 września o godz. 15.00 seniorzy i inni zaproszeni goście będą czytać powieść „Nad Niemnem” w ramach Narodowego Czytania 2023. W części muzycznej wystąpią Mirosław Witkowski i Chór Męski im. ks. Józefa Hajduka.

9 września Hufiec ZHP Gorczański zaprasza na grę miejską. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Z kolei o godz. 17.00 w amfiteatrze zagra Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

 

źródło: Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej; oprac. MAG

fot. Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej

Zobacz również