Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej obchodziła 75-lecie działalności

Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej obchodziła 75-lecie działalności

W sobotę, 9 września, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej świętowała jubileusz 75-lecia działalności. Było to zwieńczenie cyklu wydarzeń, które prezentowały współpracę z różnymi instytucjami: LGD „Piękna Ziemia Gorczańska” i Placówką Wsparcia Dziennego „Zagórzańska Przystań Marzeń”, Zagórzańską Izbą Regionalną, Stowarzyszeniem „Kierunek Przyszłość”, seniorami oraz harcerzami.

W tym dniu Hufiec ZHP Gorczański przeprowadził grę terenową śladami bibliotek w Mszanie Dolnej. Następnie dyrektor Agnieszka Orzeł wraz z harcerzami złożyła wiązanki i zapaliła znicze na grobach bibliotekarek spoczywających na cmentarzu parafialnym.

Podczas popołudniowej gali gratulacje i życzenia wszystkim pracownikom mszańskiej biblioteki przekazali parlamentarzyści, samorządowcy powiatu limanowskiego i miasta Mszana Dolna, przedstawiciele bibliotek oraz instytucji, które mają siedzibę w nowym budynku przy ul. Piłsudskiego. Nagrodzono także najbardziej aktywnych czytelników. Józefa Wsół oraz Kubuś Urban otrzymali vouchery na wycieczki do Włoch, ufundowane przez firmę Newcampsite. Prelekcję na temat początków czytelnictwa w Mszanie Dolnej na przełomie XIX i XX w. wygłosił Michał Wójcik. Na zakończenie dla uczestników uroczystości zagrała Orkiestra Dęta z Mszany Górnej. Współorganizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Skarbiec Mszańskich Aktywności” SMAK, a sponsorem – Lasy Państwowe.

fot. Tv28 oraz Hufiec ZHP Gorczański

Zobacz również