Popołudnie z powieścią „Nad Niemnem” w Parku im. Małachowskich

Popołudnie z powieścią „Nad Niemnem” w Parku im. Małachowskich

Justyna Orzelska, Jan Bohatyrowicz, Marta Korczyńska, Emilia Korczyńska, Benedykt Korczyński, Teofil Różyc, Bolesław Kirło oraz inni bohaterowie „Nad Niemnem” przemówili podczas Narodowego Czytania w Parku im. Małachowskich w Dobrej. Była to powiatowa odsłona ogólnopolskiej akcji promującej klasykę literatury.

W role postaci z powieści Elizy Orzeszkowej wcielili się m.in. samorządowcy, ludzie kultury i bibliotekarze powiatu limanowskiego. Scenariusz, przygotowany przez Wiolettę Kurek, obejmował osiem scen ukazujących najważniejsze momenty utworu, dotykające zarówno sprawy narodowej, jak i wątków obyczajowych. Nie zabrakło barwnych opisów, poważnych dialogów skłaniających do refleksji i rozmów przepełnionych humorem, a wzbogaconych umiejętnościami aktorskimi i wokalnymi czytających.

Czytanie było połączone z konkursem na najpiękniejszy strój inspirowany utworem. Inwencją twórczą wykazali się przede wszystkim seniorzy. W trakcie wydarzenia wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Dobrej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Gminną Bibliotekę Publiczną w Dobrej przy współpracy z Domem Dziennym Senior+ w Dobrej i Szkołą Muzyczną I st. w Dobrej.

Zobacz również