,,Ptaki’’ Piotra Kwita. Zaproszenie na wernisaż wystawy

,,Ptaki’’ Piotra Kwita. Zaproszenie na wernisaż wystawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej  i Stowarzyszenie Artystów Fabs zapraszają na wernisaż wystawy „Ptaki” Piotra Kwita. Wydarzenie odbędzie się 28 września o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki.

– Podczas wystawy będą prezentowane obrazy oraz rzeźby artysty pochodzącego z Zalesia. Ptaki to jeden z wiodących motywów twórczości Piotr Kwita, który był ich miłośnikiem i znawcą. Sam mówił: „Ptaki przylatują do mnie jak do św. Franciszka”. Prace artysty charakteryzuje piękno ujęcia natury z wyczuciem koloru oraz głębią. Podczas wernisażu wystawy będzie można przenieść się w barwny świat przyrody widziany oczami wrażliwego człowieka – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Piotr Kwit (1929–2002) – malarz i rzeźbiarz, organista z Zalesia. Był typem samotnika, osobą nieufną, małomówną żyjącą we własnym świecie. Wyróżniała go konsekwencja. W swych pracach doszedł do wysokiego poziomu techniki artystycznej . Przeżył całe swoje życie w Zalesiu koło Kamienicy. W swych pracach prezentował krajobrazy Gorców i Beskidu Wyspowego, malował ptaki, kwiaty i obrazy świętych. Prace autora były prezentowe na indywidualnych wystawach oraz znajdują się w wielu muzeach. 

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej; oprac. MAG

fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej

Zobacz również