Szkoły w Porębie Wielkiej, Mszanie Dolnej, Limanowej i Słopnicach najlepsze w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/2023

Szkoły w Porębie Wielkiej, Mszanie Dolnej, Limanowej i Słopnicach najlepsze w rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/2023

W Starostwie Powiatowym w Limanowej podsumowano Powiatowy System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Organizatorem wydarzenia był  Zespół Placówek Oświatowych w Limanowej – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego.

Starosta Mieczysław Uryga oraz wicestarosta Agata Zięba wręczyli nagrody oraz pogratulowali dyrektorom szkół, nauczycielom wychowania fizycznego, a także uczniom, którzy w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w zawodach sportowych. Podziękowania za wieloletnią pracę otrzymał Wiesław Wójtowicz – nauczyciel wychowania fizycznego, organizator współzawodnictwa w MOS oraz były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej. Wiceprezes SZS Feliks Piwowar przedstawił największe sukcesy na szczeblu wojewódzkim, w którym powiat limanowski zajął trzecie miejsce wśród 22 powiatów.

Podsumowanie rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/2023:

Igrzyska Dzieci (klasy I-VI szkół podstawowych):

I miejsce – SP w Porębie Wielkiej,

II miejsce – ZPO w Mszanie Dolnej,

III miejsce – SP nr 3 w Limanowej.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII szkół podstawowych):

I miejsce – ZPO w Słopnicach,

II miejsce – ZPO w Mszanie Dolnej,

III miejsce – SP nr 1 w Mszanie Dolnej.

Licealiada Młodzieży (szkoły ponadpodstawowe):

I miejsce – ZS nr 1 w Limanowej,

II miejsce – I LO w Limanowej,

III miejsce – ZSOiZ w Limanowej.

W roku szkolnym 2022/23 ZPO-MOS PL Limanowa i PSZS Limanowa zorganizował 119 finałów powiatowych w ramach ID, IMS i LIC dla dziewcząt i chłopców z udziałem 61 szkół w Igrzyskach Dzieci, 57 szkół w ramach IMS i 7 w ramach Licealiady. Łącznie w zawodach szczebla powiatowego wystartowało po eliminacjach gminnych (w większości dyscyplin) ponad 6 tysięcy dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci startowali z powodzeniem także w półfinałach i finałach wojewódzkich wielokrotnie zdobywając medalowe lokaty.

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również