Turystyczna atrakcja na skalę światową. Otwarto muzeum Moped Retro

Turystyczna atrakcja na skalę światową. Otwarto muzeum Moped Retro

Takiego muzeum pozazdrościłby niejeden ośrodek turystyczny i niejedno miasto w Polsce, a i pewnie w Europie, a nawet na świecie. W Kasinie Wielkiej otwarto oficjalnie muzeum Moped Retro.

W jednym miejscu zgromadzono 100 motorowerów z całego świata. Są również marki naszej rodzimej produkcji, które jeszcze w ubiegłym wieku poruszały się po polskich drogach. A w kolejce do zaprezentowania i pokazania czeka innych ponad 300 jednośladów.

Otwarcie połączono z podsumowaniem  Wielkiej Wyprawy Maluchów do Monte Carlo, w której uczestniczyli i jechali tym oto fiatem 126p Sławomir Rusinek – właściciel stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej, a także opiekun i w jednej osobie kustosz muzeum moped retro Józef Soj.

Stacja narciarska w Kasinie Wielkiej staje się powoli jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych ośrodków turystycznych w naszym regionie, stąd też w głowie jej właściciela Sławomira Rusinka rysują się kolejne plany rozwoju tego miejsca.

Chcielibyśmy uruchomić na górnej stacji restaurację. Może uda nam się to zrobić w ciągu roku. a dalej? No cóż. Być może w najbliższych latach z naszym wyciągiem dotrzemy na szczyt Śnieżnicy. Przybyłoby nam kolejne 1000 metrów wyciągu. Chcemy również rozbudować dolną stację wyciągu. I w końcu czekamy na linię kolejową, bo to też jeden z naszych pomysłów. Jak wiadomo jeździł tutaj pociąg retro. My troszkę poszliśmy właśnie w to „retro”. Naprawdę można tutaj wiele zrobić

Zobacz również