W poniedziałek rozpocznie się sprzedaż biletów na przejazdy miejskimi autobusami

W poniedziałek rozpocznie się sprzedaż biletów na przejazdy miejskimi autobusami

2 października rozpocznie się sprzedaż biletów jednorazowych i miesięcznych w limanowskiej miejskiej komunikacji publicznej. Do czasu oddania nowego mostu w ciągu ul. Lipowej jednorazowy bilet normalny tańszy będzie o 1 zł, a ulgowy o 0,50 zł.

We wrześniu na terenie miasta Limanowa rozpoczęła funkcjonowanie miejska komunikacja zbiorowa. Specjalnie oznakowane miejskie autobusy przez miesiąc świadczyły przewozy nieodpłatnie na zasadach przejazdów testowych. Od października przejazd będzie odpłatny.

Jednorazowy normalny bilet w obrębie jednej linii autobusowej kosztował będzie 4 zł, a ulgowy – 2 zł. Bilet miesięczny normalny – 120 zł, ulgowy – 60 zł, przy czym do czasu zakończenia remontu mostu w ciągu u. Lipowej wprowadzona została zniżka biletów jednorazowych – bilet normalny kosztował będzie 3 zł, a ulgowy 1,50 zł.

Ulgowy bilet przysługuje: osobom posiadającym Limanowską Kartę Mieszkańca, za jej okazaniem; dzieciom, uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 21 roku życia, na podstawie legitymacji szkolnej; emerytom i rencistom do 65 roku życia, na podstawie legitymacji emeryta lub rencisty; osobom, które ukończyły 65 lat.

Do przejazdów bezpłatnych uprawnieni są: Honorowi Obywatele Miasta Limanowa; podróżujący w umundurowaniu funkcjonariusze policji i żandarmerii wojskowej podczas wykonywania obowiązków służbowych; inwalidzi wojenni i wojskowi na podstawie książeczki inwalidy wojennego lub wojskowego oraz przewodnik inwalidy wojennego lub wojskowego I grupy, na podstawie wskazania przez inwalidę; inwalidzi I grupy lub osoby: uznane za całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji na podstawie orzeczenia ZUS wraz z opiekunem; uznane za niepełnosprawne w stopniu znacznym na podstawie orzeczenia potwierdzającego niepełnosprawność wydanego przez zespół orzekający o stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunem oraz wszystkie osoby w dniu 22 września podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Wszelkie informacje dotyczące przewozów i sprzedaży biletów w ramach miejskiej komunikacji publicznej uzyskać można na dworcu autobusowym, u zbiegu ulic Kopernika i Targowej.

Rozkład jazdy autobusów miejskiej komunikacji publicznej znajduje się TUTAJ

Usługi przewozowe w komunikacji miejskiej autobusami niskopodłogowymi marki Iveco Bus Crossway Low Entry wykonuje PHU Gawron Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Autobusy są klimatyzowane, a o kolejnych przystankach na trasie informuje elektroniczna tablica nad kabiną kierowcy oraz komunikaty głosowe. Z przodu, pośrodku i z tyłu pojazdu znajdują się biletomaty, obsługujące płatności bezgotówkowe. Kursy odbywają się co kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, w zależności od pory dnia, a na przystankach działa system informacji pasażerskiej – na tablicach informacyjnych wyświetlane są godziny odjazdów autobusów.

źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Zobacz również