W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyło się Narodowe Czytanie

W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyło się Narodowe Czytanie

W Szkole Podstawowej w Łętowem odbyło się Narodowe Czytanie „Nad Niemnem”. Spotkanie z powieścią Elizy Orzeszkowej zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej z siedzibą w Kasinie Wielkiej wraz z Biblioteką Publiczną w Łętowem.

Fragmenty utworu czytali: Jolanta Mardausz – radna, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Gminy Mszana Dolna; Krzysztof Niedojad – radny gminy Mszana Dolna; Katarzyna Szybiak – zastępca wójta gminy Mszana Dolna; Milena Trybus – laureatka pierwszego miejsca gminnego etapu „Maratonu czytelniczego”; ks. Jan Potoplak – proboszcz parafii w Łętowem; Mirosława Jarosz – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Łętowem; Beata Pajdzik z Koła Gospodyń Wiejskich „Śwarne Babki” z Łętowego; Aleksandra Surówka i Bartosz – czytelnicy biblioteki w Łętowem; Ewa Dorczak i Wojciech Węglarz – uczniowie Szkoły Podstawowej w Łętowem.

– Dziękujemy za piękne prezentacje przygotowanych fragmentów teksu. Podczas spotkania była możliwość ostemplowania własnego egzemplarza „Nad Niemnem” okazjonalną pieczątką przysłaną z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za udział. Ogromne wyrazy wdzięczności kierujemy do pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łętowem – Marioli Mamali, która z wielką serdecznością i entuzjazmem włączyła się w organizację i przygotowanie tego spotkania. Dziękujemy też za poświęcony czas w przygotowanie wydarzenia pani Renacie Węglarz, prowadzącej filię Biblioteki Publicznej w Łętowem oraz pracownikom Szkoły Podstawowej. Jesteśmy wdzięczni wszystkim którzy, przyjęli zaproszenie i przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania 2023. – podsumowała Elżbieta Ciężadlik, dyrektor GBP Mszana Dolna z/s w Kasinie Wielkiej.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również