„Żeby pisać, trzeba czytać”. Agnieszka Frączek spotkała się z młodymi czytelnikami

„Żeby pisać, trzeba czytać”. Agnieszka Frączek spotkała się z młodymi czytelnikami

Pisarka Agnieszka Frączek spotkała się z młodymi czytelnikami w limanowskiej bibliotece. Wszystkich gości powitała dyrektor Joanna Michalik.

– Agnieszka Frączek to doktor habilitowany językoznawstwa, autorka wielu książek dla dzieci, germanistka i leksykograf, więc oczywistym jest, że o książkach wie bardzo dużo. Pani Agnieszka opowiadała o swojej pracy, procesach powstawania książek, a także o poprawnym wysławianiu się. Czytała ciekawe fragmenty swoich książek oraz barwnych wierszy. Autorka przybliżyła historię powstania książki  „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” i opowiedziała ciekawostki o Julianie Tuwimie. Młodzi czytelnicy zadawali wiele interesujących pytań, na które pisarka chętnie odpowiadała. Pani Agnieszka wielokrotnie podczas spotkania powtarzała i potwierdzała, że książki są ósmymi cudami świata – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Książka ósmym cudem świata”. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023.

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

Zobacz również