Chór „Carpe Diem” świętował 20-lecie działalności w Limanowskim Domu Kultury

Chór „Carpe Diem” świętował 20-lecie działalności w Limanowskim Domu Kultury

Chór „Carpe Diem” obchodził 20-lecie działalności artystycznej. Zespół funkcjonuje w ramach Sekcji Emerytów i Rencistów limanowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uroczystość odbyła się w Limanowskim Domu Kultury.

Z tej okazji jubilaci wystąpili w okolicznościowym koncercie. Na scenie zaprezentowali się także uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Limanowej. Słowa uznania, podziękowania i życzenia skierowali do jubilatów burmistrz Władysław Bieda i przewodniczący Rady Miasta Limanowa, Wiesław Sędzik.

– Od początku istnienia chór „Carpe Diem” czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu. Bierze udział w uroczystościach państwowych, imprezach lokalnych, akcjach charytatywnych oraz  uroczystościach kościelnych i związkowych. W swoim repertuarze ma pieśni patriotyczne, religijne, okolicznościowe, ludowe, i biesiadne, a na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Chór istnieje dzięki wsparciu Związku Nauczycielstwa Polskiego Zarządu Głównego, Zarządu Okręgu Małopolskiego i oddziału w Limanowej – przypomina Urząd Miasta Limanowa.

źródło: Urząd Miasta Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Miasta Limanowa

Zobacz również