Finał „Odblaskowej Szkoły” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

Finał „Odblaskowej Szkoły” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej

28 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbył się odblaskowy festyn, który był zwieńczeniem wielu przedsięwzięć podejmowanych przez tę szkołę w ramach ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła”. W wydarzeniu wzięli udział przewodniczący Rady Miasta Limanowa – Wiesław Sędzik oraz radny gminy Limanowa – Daniel Łącki.

Festyn rozpoczął się od krótkiego występu artystycznego. Na początku przedstawienie ,,Świeć przykładem” zaprezentowali rodzice. Następnie uczennice klasy IV zaśpiewały piosenkę „O bezpieczeństwo dbam” specjalnie napisaną na tę edycję ,,Odblaskowej szkoły”. Na koniec tej części odbył się Odblaskowy Pokaz Mody, zaprezentowany przez uczniów klas najmłodszych.

Po części artystycznej, przed szkołą na dzieci czekały nie lada atrakcje. Dzięki uprzejmości służb państwowych: Zespołu Ratownictwa Medycznego, Wojska Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Górnej oraz Auto Moto Klubowi, dzieci mogły poznać bliżej ich ciężką pracę oraz  dowiedzieć się wiele o bezpieczeństwie. Uczestnicy festynu mieli możliwość podejść do specjalnie przygotowanych stoisk, w których służby prezentowały swoją pracę i sprzęty potrzebne do ratowania życia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia do rozcinania metali, potrzebne podczas wydostawania ludzi z wypadku. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważnym jest być widocznym na drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Podczas festynu uczniowie brali udział w zabawach i konkursach: turnieju rowerowym, odblaskowej fotobudce, kolorowaniu znaków drogowych, wykonaniu znaków z kreatywnych drucików, odblaskowych sportowych zabawach z piłką nożną, malowaniu twarzy. Każdy z uczestników otrzymał również gadżety odblaskowe.

Poczęstunek ufundowano dzięki wsparciu rodziców i firmy Tymbark S.A.

źródło: ZSP nr 4 w Limanowej; oprac. MAG

fot. ZSP nr 4 w Limanowej

Zobacz również