Kaja Kolarska oraz Izabela Bitner nagrają piosenkę z Dorotą Gil i Bogdanem Świerczkiem

Kaja Kolarska oraz Izabela Bitner nagrają piosenkę z Dorotą Gil i Bogdanem Świerczkiem

Utalentowane młode wokalistki wzięły udział w drugim etapie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”. Przesłuchania w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej zostały poprzedzone eliminacjami online.

Po długich obradach wokalista Bogdan Świerczek, wokalistka i instruktorka Dorota Gil, dyrektor Miejskiej Biblioteki – Agnieszka Orzeł oraz prezes stowarzyszenia – Karolina Maria Zapała zaprosili do tworzenia autorskiej piosenki i nagrania profesjonalnego teledysku Kaję Kolarską i Izabelę Bitner. Dwa równorzędne drugie miejsca zajęły Anna Dawiec i Magdalena Markowicz, a trzecie – Aleksandra Andruszko.

Premiera piosenki, która powstanie w ramach projektu, odbędzie się podczas III Gali Wolontariatu. Wystąpią wówczas także trzy wyróżnione uczestniczki konkursu. Komisja konkursowa podkreśliła, że poziom występów był bardzo wysoki, a wyłonienie zwyciężczyń okazało się bardzo trudne. Amelia Hryc, Milena Kołodziejczyk, Natasza Pastor, Joanna Potaczek, Sandra Sobczak, Sylwia Wacławik i Maria Zasadni wraz z podziękowaniami za udział otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Projekt jest realizowany z Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030 – ścieżka WOW w NGO – w ramach realizacji zadania określonego umową.

Zobacz również