Kolizja na ul. Starodworskiej w Limanowej. Kierująca była pod wpływem alkoholu

Kolizja na ul. Starodworskiej w Limanowej. Kierująca była pod wpływem alkoholu

W środę przed godz. 6.00 dyżurny limanowskiej komendy policji otrzymał informację, że w Limanowej na ul. Starodworskiej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

– Jak wynikało z ich ustaleń, kierująca samochodem marki Mitsubishi, wykonując manewr wyprzedzania zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia bocznego z kierującym pojazdem marki Nissan. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że 44-latka ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kobieta została zabrana do szpitala, ale na szczęście nie dostała poważnych obrażeń. Teraz odpowie za złamanie zakazu sądowego, spowodowanie kolizji oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.

Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których pojawia się podejrzenie, że osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę.

– Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi – przypominają policjanci.

źródło: KPP w Limanowej; oprac. MAG

fot. KPP w Limanowej

Zobacz również