Mieszkańcy o konflikcie z Romami. Dziennikarka i operator TVP poturbowani na osiedlu w Koszarach

Mieszkańcy o konflikcie z Romami. Dziennikarka i operator TVP poturbowani na osiedlu w Koszarach

Nie po raz pierwszy ogólnopolskie media zainteresowały się palącym problemem, który w Koszarach sprawiają Romowie. Nie jest on dla sąsiadów osiedla romskiego czymś nowym, ale od kilku lat nie dającym się rozwiązać.

Problemów, które cały czas się nawarstwiają jest sporo. Uciążliwe sąsiedztwo stało się dla mieszkańców Koszar gehenną, w której od kilku lat tkwią . Od palonych elektrośmieci,  wypuszczanie nieczystości i składowanie śmieci poprzez groźby kierowane w ich stronę przez Romów i zakłócanie spokoju oraz porządku sprawiają, że w Koszarach najzwyczajniej nie da się normalnie żyć.

Podczas nagrania reportażu po raz kolejny w tym roku strażacy z miejscowej jednostki, a także PSP w Limanowej została wezwana do kolejnego zdarzenia na osiedlu romskim. Dotyczyło ono palonych tam elektrośmieci. Próbujący zarejestrować tą interwencje służb mundurowych dziennikarzy – Romowie obrzucili przekleństwami, obelgami, a także wyzwiskami. Doszło również do rękoczynów, bo Romowie popychali, a także rzucali kamieniami w kierunku dziennikarki Doroty Grabowskiej i obecnego z nią operatora kamery.

Reportaż dotyczący tego problemu będzie można zobaczyć już pod koniec października na antenie pierwszego programu TVP.

Fot. DTS24.pl

Zobacz również