Mieszkańcy uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierującemu i powiadomili policję. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie

Mieszkańcy uniemożliwili jazdę nietrzeźwemu kierującemu i powiadomili policję. Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie

Komenda Powiatowa Policji w Limanowej poinformowała, że we wtorek ok. godz. 10.30 dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż jeden z kierowców przemieszczający się na trasie Rupniów – Nowe Rybie może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

– Jak ustalili funkcjonariusze, w miejscowości Nowe Rybie świadkowie zatrzymali podejrzanie jadący pojazd marki Mitsubishi i do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie jazdy poprzez zabranie kluczyków. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 51-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który kierował pojazdem marki Mitsubishi, miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy – czytamy w komunikacie limanowskiej policji, która dziękuje za obywatelską postawę.

Funkcjonariusze przypominają również, że każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc po numer telefonu 112, może powiadomić najbliższą jednostkę policji o niepokojącym zdarzeniu, które zagraża bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

źródło: KPP w Limanowej; oprac. MAG

fot. Tv28

Zobacz również