„Skarby Pogranicza” – plenerowa wystawa przy kościele w Łososinie Górnej

„Skarby Pogranicza” – plenerowa wystawa przy kościele w Łososinie Górnej

Do końca października przy kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej można oglądać nową wystawę plenerową. Ekspozycja zatytułowana „Skarby Pogranicza” jest efektem projektu transgranicznego.

Jednym z jego elementów był plener fotograficzny, który odbył się na przełomie czerwca i lipca 2017 r. w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej i Biblioteki Orawskiej Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie. Wystawa gościła już w bibliotekach publicznych powiatu limanowskiego oraz poza jego granicami.

W fotoplenerze „Skarby Pogranicza” uczestniczyło dwudziestu fotografów: dziesięciu Polaków i dziesięciu Słowaków. Uczestnicy polscy: Sławomir Cabała, Ewa Chudy, Mateusz Hudecki, Rafał Ociepka, Sylwester Piechnik, Anna Rosiek, Renata Rusin, Lidia Sułkowska, Łukasz Wojtas, Paweł Zelek. Uczestnicy słowaccy: Ján Andris, Jana Andrisová, Nasťa Jányová, Janka Kevešová, Eva Kontúrova, Peter Martiš, Viera Remková, Peter Saxun, Jozef Medard Slovík, Dana Teličáková.

Wystawę udało się zorganizować dzięki pomocy Roberta Kowalskiego oraz przychylności parafii. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

źródło: MBP w Limanowej; oprac. MAG

fot. MBP w Limanowej

Zobacz również