Uczniowie z Łostówki i Kasinki Małej uczestniczyli w VI Pielgrzymce Szkół Papieskich do Centrum św. Jana Pawła II Wielkiego

Uczniowie z Łostówki i Kasinki Małej uczestniczyli w VI Pielgrzymce Szkół Papieskich do Centrum św. Jana Pawła II Wielkiego

Delegacje Szkoły Podstawowej w Łostówce i Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wzięły udział w VI Pielgrzymce Szkół Papieskich do Centrum św. Jana Pawła II Wielkiego na Białych Morzach w Krakowie.

Uroczystej mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Szopa, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II. Na początku Eucharystii przypomniał młodym pielgrzymom, że Białe Morza związane są z młodością Karola Wojtyły. Jako student pracował w kamieniołomie Solvay. Wtedy też rozeznawał swoje powołanie.

Homilię wygłosił ks. Sebastian Kozyra.

– Musimy naśladować odwagę, determinację w dążeniu do celu młodego Karola Wojtyły. Chcemy tak, jak on przeżywać swoje życie w pełni, zmieniać świat na lepsze, co oznacza zmianę najpierw samych siebie – mówił dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Po mszy św. uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w muzycznych zajęciach integracyjnych. Mogli również zwiedzać ekspozycje muzealne oraz podziwiać panoramę Krakowa z 68-metrowej wieży Fatimskiej.

Współorganizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej, którego przewodniczącą jest Janina Flig – dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. Tv28

Zobacz również