Umowa na remont linii kolejowej z Rabki Zarytego do Mszany Dolnej podpisana

Umowa na remont linii kolejowej z Rabki Zarytego do Mszany Dolnej podpisana

Dzisiaj podpisano umowę na modernizację odcinka linii kolejowej nr 104 z Rabki Zarytego do Mszany Dolnej. Inwestycję na kwotę 428 mln zł w ciągu 2 lat wykona firma Strabag.

Podczas konferencji prasowej na której została podpisana umowa ogłoszono również informację o przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych na stacji Limanowa.

– Konsekwentnie realizujemy poszczególne etapy inwestycyjne w ramach modernizacji linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz, aby reaktywować trasę i zapewnić mieszkańcom dostępność do kolei – mówił przed podpisaniem umowy na remont popularnej 104 z Rabki Zarytego do Mszany Dolnej Andrzej Adamczyk. Minister Infrastruktury podkreślił również znaczenie tej inwestycji dla całego regionu.

Z kolei Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP PLK S.A. mówił o już podjętych pracach budowlanych na linii 104 na odcinku z Chabówki do Rabki Zaretego.

– Miejmy nadzieję, ze jakiekolwiek czynniki zewnętrzne nie zahamują tego procesu.

Wspomniał również o wysiłku, który został włożony w tą inwestycję, która jego zdaniem jest kluczowa dla całej inwestycji potocznie zwanej Podłęże – Piekiełko. Nie podano, kiedy i z jakich środków będzie realizowany drugi etap tej inwestycji.

Fot. i wideo: Ministerstwo Infrastruktury

Zobacz również