Urszula Nowogórska: Liczyłam na dobry wynik, ale moi wyborcy mnie zaskoczyli. Tego zaufania nie wolno nadużyć

Urszula Nowogórska: Liczyłam na dobry wynik, ale moi wyborcy mnie zaskoczyli. Tego zaufania nie wolno nadużyć

Znamy już oficjalne wyniku wyborów zarówno do Sejmu, jaki Senatu. Komitet Wyborczy Trzecia Droga będzie liczącą się siła w polskim parlamencie. – Liczyłam na dobry wynik, ale moi wyborcy mnie zaskoczyli – mówi w rozmowie z nami poseł Urszula Nowogórska.

Urszula Nowogórska, to w naszym regionie chyba największy wygrany polityk wybór z 15 października jako jedyna będzie reprezentował nasz region w polskim parlamencie. Nie tylko obroniła zdobyty przed czterema laty mandat, ale podwoiła wówczas otrzymaną liczbę głosów. jako jedyna będzie reprezentowała nasz region w polskim Sejmie.

W niedzielnych wyborach otrzymała 24 tys. 388 głosów. Najwięcej głosów otrzymała w powiecie nowosądeckim (11708), później nowotarskim (10033) i limanowskim – 9631. Ponad 8 tys. osób głosowało na nią w pow. gorlickim, a w samym Nowym Sączu było to 5 tys. osób. Z kolei w pow. tatrzańskim zdobyła ponad 4800 głosów.

– Dla mnie to jest ogromne zobowiązanie względem tych ludzi, bo to jest zaufanie, które nie wolno nadużyć. Na pewno dużo wniosków i dużo refleksji po tej kampanii będzie – podkreśliła.

Urszula Nowogórska nie tylko podziękowała wszystkim tym, którzy na nią głosowali, ale też miłe słowa skierowała w stronę swoich konkurentów politycznych.

– W naszym okręgu ta kampania wyborcza nie była aż tak agresywna. Chciałam podziękować za kulturalną kampanię. Poza jakimiś drobnymi incydentami ja w zasadzie ze strony ani ludzi, ani kontrkandydatów nie miałam – tłumaczyła.

Urszula Nowogórska opowiedziała nam również o swojej pracy poselskiej w ciągu ostatniej kadencji. Nie wszyscy samorządowcy byli wobec nie fair…

– Na poziome gminy i powiatu nie powinno być polityki, która dzieli ludzi. A My tu w interesie wszystkich obywateli, naszych mieszkańców działamy i naszym obowiązkiem jest praca ponad podziałami politycznymi. Ja byłam powiem szczerze bardzo zaskoczona tym, że niektórzy kierowali się w swojej pracy tylko przekonaniem politycznym, ale, jak państwo widzicie moje podejście chyba zyskało akceptację. Ten wynik znikąd się nie wziął i jeszcze raz za niego bardzo dziękuję – mówiła w rozmowie z naszym reporterem.

Poseł Nowogórska pytaliśmy również o sprawy samorządowe i inwestycję, które są realizowane w naszym regionie czy, aby nie są one zagrożone. Poruszyliśmy również tematy dotyczące szeroko rozumianej ekonomii społeczno-gospodarczej, które były realizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Sporo miejsca pani poseł poświeciła na temat utworzenia nowego rządu i tym, jaką rolę może w nim odegrać.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.

Zobacz również