W Limanowej uczczono pamięć ks. Ludwika Kowalskiego

W Limanowej uczczono pamięć ks. Ludwika Kowalskiego

Z okazji 40. rocznicy śmierci w Limanowej odbyły się uroczystości upamiętniające ks. dr. Ludwika Kowalskiego (1901 – 1983) wieloletniego proboszcza i dziekana parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Wydarzenie został zorganizowane przez Stowarzyszenie „Bliżej Tradycji” ze Starej Wsi przy wsparciu Powiatu Limanowskiego, pod patronatem honorowym starosty Mieczysława Urygi oraz ks. prałata Wiesława Piotrowskiego, proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą święta odprawioną w limanowskiej bazylice przez ks. prałata ppłk. Waldemara Rawińskiego w limanowskiej bazylice. Po zakończeniu liturgii uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie odmówiono modlitwę i złożono znicze na grobie śp. ks. Ludwika Kowalskiego. W mszy świętej oraz spotkaniu na cmentarzu parafialnym  uczestniczyli m.in. przedstawiciele powiatu limanowskiego, miasta i gminy Limanowa oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej. Następnym punktem programu była konferencja naukowa w Starostwie Powiatowym. Wykłady wygłosili: historyk i regionalista – Karol Wojtas, historyk sztuki dr hab. Józef Szymon Wroński, prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz ks. prałat Marian Tyrka – były proboszcz parafii pw. Świętego Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również