Weekend na drogach: 10 kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia

Weekend na drogach: 10 kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia

Od 20 do 22 października na drogach naszego powiatu doszło do 10 kolizji drogowych. Trzy zdarzenia to kolizje z udziałem zwierząt.

Do większości zdarzeń doszło 20 października w piątek.

O godzinie 9:50 w miejscowości Siekierczyna kierująca pojazdem marki Skoda nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała ze skarpy i doprowadziła do wywrócenia pojazdu. Kierująca została ukarana mandatem.

O godzinie 11:20 na ul. Bulwary w Limanowej kierująca pojazdem marki Nissan nie ustąpiła pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu i doprowadziła do kolizji z motocyklem marki Yamaha. 18-letni motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem, natomiast kierujący jednośladem odpowie przed sadem za poruszanie się bez uprawnień.

W Szczyrzycu o godz. 14:30 prawdopodobnie kierujący pojazdem marki Jeep podczas wyprzedzania na łuku drogi doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Renault. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzą policjanci z KP w Tymbarku.

O godzinie 18:20 w miejscowości Koszary 27-letni kierujący pojazdem marki Peugeot zasnął za kierownicą, a następnie zjechał z jezdni i wpadł do koryta rzeki. Mężczyzna był trzeźwy. Został ukarany mandatem (foto i wideo ze zdarzenia).

O godzinie 19:50 w miejscowości Lubomierz kierujący pojazdem marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z pojazdem marki Toyota. Sprawca został pouczony.

Sobota 21 października:

O godzinie 15. na ul. Tarnowskiej w Limanowej kierujący pojazdem marki Audi najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, który w wyniku uderzenia przemieścił się i uderzył w tył Forda. Sprawca został ukarany mandatem.

Niedziela 22 października:

O godzinie 18:20 w Mszanie Górnej nieznany kierujący podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji drogowej z kierującym pojazdem marki Opel, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Czynności wyjaśniające prowadzi KP w Mszanie Dolnej.

Zobacz również