Weekend na drogach powiatu. Cztery kolizje i pijani kierujący

Weekend na drogach powiatu. Cztery kolizje i pijani kierujący

Cztery zdarzenia drogowe odnotowali limanowscy policjanci w miniony weekend. Nikt w zdarzeniach poważnie nie ucierpiał.

W sobotę (14 października) o godzinie 9:30 kierująca pojazdem marki Nissan najechała na tył poprzedzającego ją pojazdu marki Skoda. Z kolei Skoda uderzyła w tył pojazdu marki Seat. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawczyni ukarana mandatem

Tego samego dnia  o godzinie 11:55 na ul. Jana Pawła II w Limanowej kierujący pojazdem marki Audi najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Opel. Sprawca otrzymał upomnienie w postaci mandatu karnego.

O godzinie 13:25 w Męcinie doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Renault 27-letni mężczyzna podczas manewru cofania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się kierującemu motocyklem marki Honda (fot. główna artykułu).

– 59-letni motocyklista oraz 58-letnia pasażerka z motocykla zostali zabrani do szpitala. Na szczęście nie doznali poważnych obrażeń. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie – mówi st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, a także prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i oczywiście spowodowanie kolizji drogowej.

O kolizji trzech pojazdów w Zamieściu piszemy w osobnym artykule. Zamieście. Błąd kierowcy ciężarówki przyczyną zderzenia trzech pojazdów

Zobacz również