„Akcja Mikołajkowa Strażacy – Dzieciom”. Jednostki OSP z naszego regionu zachęcają do udziału

„Akcja Mikołajkowa Strażacy – Dzieciom”. Jednostki OSP z naszego regionu zachęcają do udziału

Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Myślenic po raz kolejny zainicjowała „Akcję Mikołajkową Strażacy – Dzieciom”. Włączyły się do niej jednostki OSP z Mszany Dolnej, Janowic, Tymbarku i Pogorzan, które organizują zbiórki na rzecz dzieci leczonych na oddziałach pediatrycznych szpitali województwa małopolskiego, Hospicjum i Domu Dziecka.

Mali pacjenci otrzymają zabawki i inne prezenty mikołajkowe. Druhowie zachęcają do przekazywania książek, kolorowanek, gier planszowych, zabawek, maskotek, układanek, puzzli, artykułów piśmienniczych (kredki, pisaki, kolorowe długopisy), słodyczy. Ważne jest, żeby rzeczy były nowe, gdyż mają trafić do szpitali.

W Mszanie Dolnej upominki można zostawiać od wtorku 21 listopada do soboty 25 listopada w godzinach 10.00 – 20.00 w remizie OSP, zaraz przy wejściu do budynku.

W Janowicach punktem zbiórki jest sklep w remizie OSP. Akcja trwa do 23 listopada.

Druhowie z Tymbarku będą przyjmować dary w remizie 25 listopada (10.00 – 12.00), 29 listopada (18.00 – 20.00) oraz 2 grudnia (10.00 – 12.00). Kontakt: 604 589 535. Zebrane rzeczy druhom z Tymbarku przekazali już strażacy z OSP w Olszanie.

OSP Pogorzany prowadziła zbiórkę do 19 listopada.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również