Bardzo dobre wyniki uczniów ZSTiO w Limanowej w regionalnych eliminacjach Turnieju Maszyn Wodnych

Bardzo dobre wyniki uczniów ZSTiO w Limanowej w regionalnych eliminacjach Turnieju Maszyn Wodnych

Uczniowie ZSTiO w Limanowej wzięli udział w regionalnych eliminacjach Turnieju Maszyn Wodnych, które odbyły się w Katowicach. Osiągnęli w nich bardzo dobre wyniki.

– Warunkiem uczestnictwa w turnieju było wykonanie przez uczestników turbiny wodnej według własnego pomysłu, ale o ograniczonych regulaminem gabarytach. Następnie podczas eliminacji turbiny były zasilane strumieniem wody i miały za zadanie podnieść kostkę o masie 5 kg na wysokość 2 m. Zadanie było rozgrywane w dwóch kategoriach: moc (podniesienie kostki w jak najkrótszym czasie) oraz wydajność (podniesienie kostki przy jak najmniejszym zużyciu wody) – informuje limanowski „Mechanik”.

Uczniowie startowali w dwóch drużynach – „Technicy” (Ellen Muller i Bartłomiej Kaletka) w kategorii moc, a „Enjoy” (Szymon Filipiak, Kacper Dudek i Patryk Wyżycki) w kategorii wydajność.

„Technicy”, którzy debiutowali w eliminacjach, osiągnęli czas podnoszenia  kostki  23 sekundy. Wynik nie wystarczył na zajęcie miejsca na podium. Zawodnicy zdobyli jednak cenne doświadczenie. Turbina drużyny „Enjoy” do podniesienia kostki zużyła 3,47 litra wody – co dawało jej pierwsze miejsce po pierwszej próbie.

– Między próbami drużyny mogą dokonać modyfikacji w celu poprawienia wydajności maszyny. I tak po, zaciętej walce,  w drugiej próbie, drużyna „Enjoy” ostatecznie zajęła drugie miejsce, które co prawda nie gwarantuje udziału w finale. Jednak, ze względu na bardzo dobry wynik, może jeszcze awansować do finału, zajmując jedno z siedmiu miejsc typu „lucky loser”. Każdy zawodnik drużyny „Enjoy”, za zajęcie drugiego miejsca w eliminacjach, otrzymał nagrodę rzeczową  w postaci wartościowej szlifierki kątowej – czytamy na facebookowym profilu szkoły.

Turniej Maszyn  jest konkursem organizowanym cyklicznie.

źródło: ZSTiO w Limanowej; oprac. MAG

fot. ZSTiO w Limanowej

Zobacz również