Baza Rodzin Szlachetnej Paczki otwarta

Baza Rodzin Szlachetnej Paczki otwarta

18 listopada o godz. 8.00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. To 23. edycja tej akcji charytatywnej.

Niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących – bo razem stać nas na dobro.  Przez trudniejszą sytuację ekonomiczną wielu z nas stać na mniej. Jest jednak coś, czego inflacja czy drożyzna nas nie pozbawią. To wspólne działanie, możliwość niesienia wsparcia w grupie i radość, która płynie z jednoczenia się w pomaganiu. Razem stać nas na dobro dla tych, którzy mają najmniej. Efekt? Wpływ na czyjeś życie i zmiana jego historii, które stają się najlepszym prezentem, jaki możemy podarować – również sami sobie. Bo pomaganie, zwłaszcza jeśli robimy to z przyjaciółmi, bliskimi, znajomymi, daje poczucie sprawczości i niezwykłą radość.

– Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia „Wiosna”, które organizuje Szlachetną Paczkę

Baza Rodzin oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl

źródło: Szlachetna Paczka; oprac. MAG

fot. Szlachetna Paczka

Zobacz również