Będą szczęśliwi, gdy uzbierają 7 tys. zł na remont dachu

Będą szczęśliwi, gdy uzbierają 7 tys. zł na remont dachu

Dom rodziny Wcisłów z Krosnej wymaga pilnego remontu. W budynku przecieka dach, jest wilgoć i pleśń. Naprawa dachu będzie kosztowała 7 tys. zł.

Losem rodziny zainteresowała naszą redakcję pani Iwona Rzepka – Wróbel, która pomaga mieszkańcom Krosnej. W ubiegłym tygodniu, jako wolontariuszka przyszła, aby przeprowadzić wywiad i zebrać informacje do tegorocznej akcji szlachetnej Paczki, którą została objęta rodzina z Krosnej. Tej wizycie towarzyszyła również nasza kamera.

Sześcioosobowa rodzina zajmuje 3 niewielkie pomieszczenia. W jednym z nich śpi Ania z mamą – panią Marią i Kamil. Jest też pokój, w którym na dwóch łóżkach śpią Paweł, Michał i pan Józef – tata chłopców. Do dyspozycji mają też niewielką kuchnię. Rodzina Wcisłów radzi sobie, jak może. Nie narzekają, bo mają siebie, ale mają też marzenia.

– Przy większych opadach deszczu woda kapie z sufitu. Trzeba podkładać miski i co tam jest pod ręką. Może też wylewkę trzeba byłoby zrobić, ale to w dalszej kolejności. Najpierw chcielibyśmy wyremontować dach, bo to bardzo pilna sprawa. Gdyby, ktoś nam chciał pomóc bylibyśmy bardzo wdzięczni – mówi Józef Wcisło.

Warunki życia rodziny z Krosnej mogą zmienić się na lepsze, ale potrzebna jest państwa pomoc. Gdyby udało się zebrać środki na remont dachu lub też, znalazłby się przedsiębiorca, który ofiarowałby na ten cel materiał, to, jak zapewnia Piotr Stach wójt Laskowej jest już firma, która podejmie się tej inwestycji.

Pomoc można ofiarować zgłaszając się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Laskowej lub pani Iwony Rzepki – Wróbel pod nr tel: 515 281 229

Zapraszamy do obejrzenia reportażu.

Zobacz również