Dobczyce. Podczas Gali Dobrodziejów zebrano ponad 102 tys. zł. Środki pomogą w budowie hospicjum

Dobczyce. Podczas Gali Dobrodziejów zebrano ponad 102 tys. zł. Środki pomogą w budowie hospicjum

Licytujący wykazali się nie tylko szczodrością serca, ale też bardzo szeroko otworzyli swoje portfele. podczas sobotniej Gali Dobrodziejów udało się zebrać ponad 102 tys. zł. Odbyła się ona w Dobczycach, a zaproszenie na to wydarzenie do naszej redakcji skierowała Beskidzka Fundacja Hospicyjna.

W minioną sobotę w Dworze Kociołek w Dobczycach zakończyła się Gala Dobrodziejów. Po raz pierwszy zorganizowane wydarzenie przyciągnęło wszystkich tych, którym na sercu leży los potrzebujących, korzystających z pomocy Hospicjum Domowego Królowej Apostołów w Wiśniowej. Ośrodek świadczy pomoc potrzebującym z powiatu limanowskiego.

Organizatorem wydarzenia była Beskidzka Fundacja Hospicyjna, która w czerwcu tego roku rozpoczęła budowę stacjonarnego ośrodka. Ma on służyć mieszkańcom 6 powiatów (myślenickiego, wadowickiego, oświęcimskiego, limanowskiego, a także wielickiego). Docelowo z pomocy hospicjum mogłoby skorzystać blisko 750 chorych.

O tym, że takie miejsce jest potrzebne najlepiej wiedzą Ci, którzy wspólnie ze swoimi bliskimi dzieli niełatwy los, opiekując się  nimi na co dzień, próbując walczyć z chorobą i ulżyć w cierpieniu.

Ambasadorami  budowy hospicjum w Wiśniowej jest również znany muzyk i artysta Adam Stachowiak, który wraz ze swoją żoną mocno zaangażowali się na rzecz beskidzkiej fundacji hospicyjnej.

Wesprzeć fundację można również na co dzień. Można przekazać darowiznę lub też wylicytować atrakcyjne upominki odwiedzając profil facebookowy Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej.

Zobacz również