Na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej odbyły się ćwiczenia policyjne

Na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej odbyły się ćwiczenia policyjne

Nieetatowe Pododdziały Policji z KPP w Brzesku, Bochni, Limanowej i Gorlicach wzięły udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej.

 – Na terenie stacji narciarskiej w Kasinie Wielkiej policjanci z naszej jednostki, zgrupowani w ramach Nieetatowego Pododdziału Policji, ćwiczyli wspólnie z kolegami z Brzeska, Bochni i Gorlic. Wszyscy razem stanowią VIII Kompanię NPP Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych policji. Takie ćwiczenia odbywają się systematycznie i mają na celu jak najlepsze przygotowanie policjantów do udziału w zabezpieczeniach różnego rodzaju imprez masowych. Na ćwiczeniach obecny był również Komendant Powiatowy Policji w Limanowej – mł. insp. Marcin Sak oraz jego zastępca – mł. insp. Albert Kogut – informuje KPP w Limanowej.

Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń, demonstracji, zabezpieczania marszów oraz imprez sportowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapobieganie zamieszkom oraz zapewnienie porządku publicznego. NPP to jednostki, które są wyszkolone w zakresie działań w pododdziale zwartym oraz posługiwania się sprzętem specjalistycznym. Formacja ta składa się z funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę w komendach powiatowych, przede wszystkim w pionie prewencji.

źródło: KPP w Limanowej; oprac. MAG

fot. KPP w Limanowej

Zobacz również