Po odbiorze technicznym zdecydowali. Most zostanie otwarty już w ten weekend

Po odbiorze technicznym zdecydowali. Most zostanie otwarty już w ten weekend

Kierowcy odetchną z ulgą. Most w ciągu ulicy Lipowej zostanie otwarty w najbliższy piątek (1 grudnia). Taką informację przekazał limanowski magistrat.

Wykonanie zadania zaplanowane było na koniec 2024 roku, jednak prace wykonywane były ze znacznym wyprzedzeniem harmonogramu robót. Władysław Bieda, Burmistrz Limanowej zapowiadał, że most w ciągu ulicy Lipowej zostanie oddany do użytku 15 grudnia. Po dzisiejszym odbiorze technicznym zdecydowano, że stanie się to dużo wcześniej, bo już w ten weekend.

Most w ciągu ulicy Lipowej otwarty zostanie w najbliższy piątek 1 grudnia w godzinach przedpołudniowych – czytamy na profilu facebookowym Urzędu Miasta Limanowa.

To bardzo dobra informacja dla zmotoryzowanych, którzy odliczali dni do udrożnienia i przywrócenia ruchu samochodów w ciągu ulicy Lipowej. Stanie się, to 1 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

Przypomnijmy. Budowa nowego mostu ruszyła w połowie ubiegłego roku. Począwszy od rozbiórki starego mostu, przez kolejne miesiące realizowane były roboty związane z powstaniem nowej przeprawy.

Realizacja przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa ulicy Lipowej wraz z rozbiórką istniejącego i budową nowego mostu na potoku Starowiejskim oraz rozbudową i przebudową infrastruktury technicznej i kolidującego uzbrojenia” wyniosła 12 mln 389 tys. zł, z czego kwota 7 mln 100 tys. zł pokryta została za pozyskane przez Miasto Limanowa środki pochodzące z funduszu wsparcia dla gmin górskich.

Źródło: UM Limanowa, oprac. (jbud)

Zobacz również