Podczas kontroli autokaru policjanci ujawnili poważną usterkę. Pojazdem miały podróżować dzieci

Podczas kontroli autokaru policjanci ujawnili poważną usterkę. Pojazdem miały podróżować dzieci

15 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej skontrolowali autobus marki Scania, który miał zawieźć uczniów jednej ze szkół w gminie Limanowa na wycieczkę szkolną.

– Niestety podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili poważną usterkę, która zagrażała bezpieczeństwu podróżujących, w związku z czym policjanci nie dopuścili pojazdu do dalszej podróży i zatrzymali dowód rejestracyjny, a wycieczka odbędzie się w innym terminie – poinformowała na swoich stronach internetowych KPP w Limanowej.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w trosce o bezpieczeństwo osób wyjeżdżających na szkolne wycieczki kontrolują autokary, którymi mają podróżować dzieci. Mundurowi podczas takich kontroli sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu – zużycie opon, sprawność systemów hamowania i kierowania, oświetlenie oraz wyposażenie pojazdu w apteczki i gaśnice i trzeźwość kierowcy.

Policjanci przypominają, że zgłoszenia dotyczące chęci przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem można przekazać za pomocą platformy E-USŁUGI małopolskiej Policji. link: https://euslugi.malopolska.policja.gov.pl/mieszkaniec/katalog-e-uslug/eusluga-kontrola-autobusu/formularz Zgłoszenie takiej kontroli jest również możliwe telefonicznie, co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego pod numerem telefonu 47 83 45 586 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30). Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/ można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

źródło: KPP w Limanowej; oprac. MAG

fot. KPP w Limanowej

Zobacz również