Policjantowi przypomniał „grzechy z przeszłości”. Był agresywny, wulgarny i…pijany

Policjantowi przypomniał „grzechy z przeszłości”. Był agresywny, wulgarny i…pijany

Dzisiaj po godz. 13. na ul. Bednarzy w Limanowej policjanci zatrzymali agresywnego 23-letniego Roma. Mężczyzna był agresywny, wulgarny i pijany.

23-latek idąc wraz ze swoją towarzyszką ulicą Bednarzy w Limanowej, bez powodu miał uderzyć w bramę jednej z posesji. Takie zachowanie nie spodobało się jej właścicielowi. Zwrócił uwagę krewkiemu mężczyźnie, ale ten nie reagował na jego nieobyczajne zachowanie.

– Po przybyciu na miejscu zdarzenia patrolu policji mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu limanowskiej komendy. 23-latek był pod wpływem alkoholu. Znieważył policjanta i pod jego adresem kierował groźby karalne, dlatego kiedy wytrzeźwiej będą w jego sprawie prowadzone dalsze czynności – mówi podinspektor Katarzyna Cisło, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowi

Następnie 23-latek uszkodził przęsło ogrodzenia prywatnego domu przy ulicy Bednarzy. Wobec agresywnego 23-latka interweniowali dwaj funkcjonariusze będący poza służbą, którzy obezwładnili mężczyznę i wezwali patrol policji (jeden z nich przebywał na posesji, a drugi który przejeżdżał – wobec którego 23-latek wypowiadał groźby).

– Agresywny i pobudzony 23-latek został zatrzymany i osadzony w limanowskiej komendzie. Był nietrzeźwy – badanie wykazało 1,95 promila alkohol w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostaną z nimi przeprowadzone dalsze czynności – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Fot. KPP Limanowa

Zobacz również