Poprzez swoją działalność uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby seniorów. Karolina Maria Zapała nagrodzona w Pałacu Prezydenckim

Poprzez swoją działalność uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby seniorów. Karolina Maria Zapała nagrodzona w Pałacu Prezydenckim

W Pałacu Prezydenckim odbyła się gala wręczenia nagród w II edycji konkursu „Razem dla Seniorów”. Wyróżniono najciekawsze i najbardziej wartościowe działania na rzecz osób starszych. Inicjatorką konkursu jest Agata Kornhauser-Duda. Nagrodę główną w kategorii „Młodzi Seniorom” otrzymała Karolina Maria Zapała, koordynatorka Zagórzańskiego Centrum Wolontariatu. Poprzez swoją działalność uwrażliwia młodych ludzi na potrzeby seniorów.

Nagrody wręczyli Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda oraz Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

– Musimy mieć świadomość, że to, jakie stworzymy warunki dla komfortu życia seniorów, będzie kształtowało naszą przyszłość. Państwa działalność to realizacja tej prawdy w praktyce – podkreślała Agata Kornhauser-Duda.  

Pierwsza Dama przypomniała, że gala konkursu odbywa się tuż przed Ogólnopolskim Dniem Seniora, przypadającym 14 listopada, ponieważ jest to bardzo dobra okazja, aby podkreślić, jakim kapitałem społecznym są seniorzy, a także pokazać coraz większą liczbę inicjatyw, podejmowanych na rzecz starszego pokolenia. Wspomniała również, że z doświadczenia, popartego licznymi spotkaniami i rozmowami, wie, jak licznie seniorzy uczestniczą w różnych przedsięwzięciach edukacyjnych, artystycznych czy kulturalnych.

– Niezwykle budująca jest bardzo duża liczba zgłoszeń w kategorii „Młodzi Seniorom”, co oznacza, że coraz więcej młodych ludzi chce działać na rzecz osób starszych, współpracować z nimi, opiekować się, ale także korzystać z ich ogromnej wiedzy i doświadczenia – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Karolinie Marii Zapale w Warszawie towarzyszyła delegacja seniorów i wolontariuszy. Jak podkreśla Anna Ogiela, był to moment niezwykle wzruszający. Uczestnicy czuli dumę, że inicjatywy podejmowane w naszym regionie zostały docenione w ogólnopolskim prestiżowym konkursie.

źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; oprac. MAG

fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP oraz Anna Ogiela

Zobacz również