Rajd szlakiem cmentarzy wojennych oraz uroczystość na Jastrząbce w Kamionce Małej – Święto Niepodległości w gminach Laskowa i Żegocina

Rajd szlakiem cmentarzy wojennych oraz uroczystość na Jastrząbce w Kamionce Małej – Święto Niepodległości w gminach Laskowa i Żegocina

10 listopada zgłoszone drużyny wezmą udział  XXV Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak oni w 1914…” na terenie gmin Laskowa i Żegocina. 11 listopada uczestnicy rajdu i inni mieszkańcy wezmą udział w uroczystościach na cmentarzu wojennym nr 357 na Jastrząbce w Kamionce Małej.

Program:

10.30 – powitanie, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej, Apel Poległych, złożenie wieńców przez drużyny i delegacje,

11.00 – msza święta.

Po nabożeństwie zostanie odśpiewany hymn państwowy i wręczenia nagród uczestnikom rajdu. Wydarzenie organizują Gminne Ośrodki Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej i Żegocinie pod patronatem wójtów Piotra Stacha i Wojciecha Wrony.

Cele rajdu to uczczenie pamięci poległych w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości, zapoznanie z przebiegiem operacji limanowsko-łapanowskiej oraz poznanie zabytków z nią związanych, popularyzacja walorów turystycznych Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego – jako terenów usłanych cmentarzami z I wojny światowej, kształtowanie postaw patriotycznych.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. organizatorzy

Zobacz również