Regularnie spuszczał paliwo z aut. 43-latek wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika

Regularnie spuszczał paliwo z aut. 43-latek wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z KPP w Limanowej, zatrzymali 43-latka, który w ostatnich tygodniach regularnie włamywał się do samochodów ciężarowych i kradł z nich olej napędowy. Mężczyzna po zmroku spuszczał paliwo ze zbiorników i przelewał w przygotowane kanistry. Straty, które spowodował na szkodę firmy wyniosły 6 700 zł. 

Postępowania związane z kradzieżami paliwa z samochodów ciężarowych w miejscowości Męcina, toczyły się od 24 października. Funkcjonariusze mieli zgłoszenia o dwóch takich zdarzeniach. Sposób działania zawsze był ten sam. Sprawca, pod osłoną nocy, wyłamywał korek zabezpieczający wlew zbiornika, po czym za pomocą gumowego węża spuszczał paliwo z ciężarówek i przelewał w przygotowane kanistry. W ten sposób ukradł łącznie ponad tysiąc litrów oleju napędowego o przybliżonej wartości 6 700 złotych. 3 listopada br. po otrzymanej informacji, policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę podczas kradzieży paliwa.

– 43-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w limanowskiej komendzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów trzech włamań do zbiorników i kradzieży paliwa o łącznej wartości 6 700 złotych. Zatrzymany był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa – mówi st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy KPP Limanowa.

6 listopada Sąd Rejonowy w Limanowej  zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również