Spotkanie ze świętym Mikołajem w Limanowskim Domu Kultury. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Limanowskim Domu Kultury. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na tradycyjne spotkanie ze świętym Mikołajem. Odbędzie się ono w niedzielę, 3 grudnia.

O godzinie 13:00 w sali widowiskowej aktorzy Teatru „Bajaderka” z Krakowa zaprezentują spektakl pt. „Świąteczna gorączka”.

– Razem z bohaterami przedstawienia przeniesiemy się na Biegun Północny, gdzie poznamy dwa zaprzyjaźnione ze sobą elfy. Prace w fabryce świętego Mikołaja idą pełną parą. Wszystkie prezenty muszą być spakowane na czas, więc Elfunia i Elfinio dwoją się i troją, aby wszystko było dopięte na ostatni, elficki guzik! Lecz nie wszystkim udziela się ich świąteczny nastrój… W zimowej dolinie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Gnomek, który nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia je zepsuć, kradnąc świąteczny worek na prezenty należący do świętego Mikołaja! Bez niego prezenty nie będą mogły trafić do dzieci na całym świecie! Elfy postanawiają wyruszyć w pościg za niesfornym złodziejaszkiem, natrafiając na różne przygody… – zachęca Limanowski Dom Kultury.

Około godziny 14:00 nastąpi uroczyste rozdanie nagród w IV konkursie plastycznym „Świąteczna bombka bożonarodzeniowa”, w którym brały udział dzieci z gminy i miasta Limanowa. Około godziny 14:30 (bezpośrednio po rozdaniu nagród) będzie możliwość osobistego spotkania ze świętym Mikołajem oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Dodatkowo na dużej scenie będą miały miejsce animacje i zabawy.

W ramach wydarzenia między godziną 14:00 a 17:00 w holu głównym LDK na dzieci będą czekały dodatkowe atrakcje: fotobudka, gry wielkoformatowe, świąteczne warsztaty kreatywne, słodki poczęstunek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sponsorzy to: Hurtownia wielobranżowa Biedroń, Tymbark, Lody Koral, Hurtownia Wrona Sp.j.

W tym dniu kino „Klaps” zaprasza również na seanse filmowe: „Życzenie” – godz. 12:00, 13:34; „Trolle 3” – godz. 15:30, 18:15. Ceny biletów do nabycia w kasie kina według regularnego cennika.

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

fot. Limanowski Dom Kultury

Zobacz również