Strażacy z Limanowej mają nowy wóz strażacki Volvo FL 4×4

Strażacy z Limanowej mają nowy wóz strażacki Volvo FL 4×4

Komenda Powiatowa PSP w Limanowej wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Volvo FL 4×4. Zabudowę pojazdu wykonała firma Bocar z Korwinowa. Samochód kosztował 1 mln 244 tys. zł.

Pojazd posiada napęd 4×4 i jest sklasyfikowany jako pojazd uterenowiony. Ma on zbiornik wody o pojemności 2645 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o poj. 335 litrów. Dopuszczalna masa całkowita 16500 kg, moc silnika 280 KM. Wyposażenie samochodu dodatkowo stanowi wciągarka elektryczna zamontowana z przodu pojazdu.

– Nowy samochód od dzisiaj (27 listopada, przyp. Red.) stanowi zabezpieczenie operacyjne powiatu w Posterunku Czasowym Państwowej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej – filia JRG PSP w  Limanowej. Zastąpił on dotychczas używany pojazd ratowniczo-gaśniczy marki mercedes z 2011 roku, który zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP z terenu gminy Limanowa – mówi ST. Kpt. Wojciech Bogacz, rzecznik prasowy PSP w Limanowej.

Samochód pozyskano wraz z nowym wyposażeniem w radiotelefony oraz latarki przenośne, jak również sprzęt, który stanowił wyposażenie dotychczasowego pojazdu.

Zobacz również