Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi świętowała jubileusz 120-lecia istnienia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi świętowała jubileusz 120-lecia istnienia

31 października Szkoła Podstawowa nr 1 w Starej Wsi świętowała jubileusz 120-lecia istnienia.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele  pw. św. Józefa Rzemieślnika, której przewodniczył ks. proboszcz Mariusz Nosal w koncelebrze wikariusza Piotra Siemki. Następnie uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie zostali powitani przez dyrektor Natalię Kordeczkę. Uroczystości jubileuszowe w Starej Wsi były okazją nie tylko do przypomnienia historii placówki, ale także do zaprezentowania współczesnych dokonań. Program  artystyczny koordynowała  Ewa Matras.

Gratulacje i życzenia złożyli wójt Jan Skrzekut, przewodniczący Rady Gminy Limanowa – Stanisław Młyński.

– Z okazji 120. rocznicy powstania Szkoły Podstawowej pragniemy przekazać serdeczne życzenia dla całej społeczności szkolnej. To niezwykła okazja do świętowania długiej i owocnej historii placówki edukacyjnej. Niech to będzie czas refleksji nad osiągnięciami oraz inspiracją do dalszego rozwoju. Życzymy uczniom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły, abyście nadal czerpali z nauki radość i chęć do poznawania nowych rzeczy. Niech każdy dzień spędzony w tych murach będzie owocny, a wasze wysiłki prowadzą do rozwoju i sukcesów. 120 lat to imponujący okres, podczas którego wiele pokoleń zyskało wykształcenie i wartościowe doświadczenia. Niech ta tradycja trwa nadal, przekazując mądrość przyszłym pokoleniom. Z okazji tej rocznicy składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, zdrowia oraz sukcesów w dalszej pracy edukacyjnej. Gratulujemy osiągnięć i życzymy wielu kolejnych lat pełnych sukcesów i inspirujących chwil – powiedział wójt gminy Limanowa.

Głos zabrali również m.in. Elżbieta Mordarska ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, dyrektor SP nr 1 w Siekierczynie – Wiesława Tudaj, dyrektor SP nr 2 w Starej Wsi – Marek Twaróg, Krystyna Trzupek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi.

źródło: Urząd Gminy Limanowa; oprac. MAG

fot. Urząd Gminy Limanowa

Zobacz również