Wprowadzono ograniczenie tonażu na drogach powiatowych w Łostówce, Łętowem, Wilczycach, Jurkowie i Dobrej

Wprowadzono ograniczenie tonażu na drogach powiatowych w Łostówce, Łętowem, Wilczycach, Jurkowie i Dobrej

Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej poinformował o zmianie organizacji ruchu na drogach powiatowych poprzez ograniczenie w przejezdności dla samochodów powyżej 15 ton. Ma to związek ze wzmożonym ruchem na tych drogach po zamknięciu drogi krajowej nr 28 w Kasinie Wielkiej.

Mimo wyznaczenia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad objazdu drogami wojewódzkimi na trasie Limanowa – Bochnia – Myślenice – Wadowice i odwrotnie kierowcy samochodów ciężarowych chętnie korzystają z dwóch dróg powiatowych prowadzących przez Łostówkę, Łętowe, Wilczyce, Jurków i Dobrą (drogi 1615K, 1616K).

– Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej uprzejmie informuje, że od dnia 15.11.2023 r. został wprowadzony na ww. drogach powiatowych ograniczony ruch dla pojazdów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 15 ton. Ograniczenie w przejezdności podyktowane jest dbałością o stan techniczny nowo wyremontowanych dróg, zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i będzie obowiązywało do czasu przywrócenia przejezdności na drodze krajowej. Ograniczenie w przejezdności nie będzie dotyczyło właścicieli posesji zlokalizowanych przy ww. drogach oraz firm zlokalizowanych na obszarze terenu powiatu limanowskiego posiadających własny transport za okazaniem stosownego zezwolenia zarządcy dróg tj. Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej – czytamy w komunikacie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Limanowej; oprac. MAG

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

Zobacz również