Kolizje i trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Kolizje i trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Trudne warunki na drogach regionu i kilka kolizji. Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj doszło do kilku stłuczek, w których nikt nie ucierpiał.

Limanowska policja przesłała komunikat dotyczący zdarzeń na drogach powiatu limanowskiego. ten opis zaczynamy od kolizji do której doszło wczoraj (6 grudnia) o godzinie 7. w Limanowej. Na ul. Krakowskiej kierujący Fiatem nie ustąpił pierwszeństwa w związku ze znakiem stop i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Seat.

Sprawca został karany mandatem.

Tego samego dnia o godz. 12. w Limanowej na ul. Józefa Marka kierujący pojazdem marki Mercedes podczas manewru omijania najechał na zaparkowany samochód marki Renault.

Winny zdarzenia został ukarany mandatem.

Już po południu o godz. 15:45 w miejscowości Zamieście kierujący pojazdem marki BMW na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z prawidłowo jadącym pojazdem marki KIA.

I podobnie, jak w w/w zdarzeniach sprawca został ukarany mandatem.

To nie koniec kolizji, których wczoraj było dość sporo. O godz. 18. w Słopnicach kierująca pojazdem marki Renault nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi w lewo straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na chodnik i potrąciła pieszą 55-letnią kobietę. Piesza została zabrana do szpitala. Jak informuje st. asp. Jolanta Batko, rzecznik prasowy limanowskiej policji potrącona nie doznała poważnych obrażeń. Natomiast kierująca została ukarana mandatem.

O godz. 20:50 w Podobinie (gm. Niedźwiedź) kierująca pojazdem marki Fiat nie dostosowała prędkości do warunków warunków panujących na jezdni, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu i uderzyła w słup telekomunikacyjny.

Kierująca była trzeźwa, została pouczona.

Dzisiaj (7 grudnia) policjanci odnotowali dwie kolizje.

O godz. 9:15 w Kasinie Wielkiej kierujący Renault oraz kierujący pojazdem Man podczas manewru wymijania doprowadzili do zderzenia bocznego pojazdów – czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z KP w Mszanie Dolnej.

O godz. 9:40 w miejscowości Słopnice kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zdarzenia bocznego z pojazdem marki Skoda.

Policjanci ukarali sprawcę mandatem (fotografia główna artykułu).

Zobacz również