GDDKiA w Krakowie: Dojazd do ośrodka rekolekcyjnego dopuszczony dla wszystkich uczestników ruchu

GDDKiA w Krakowie: Dojazd do ośrodka rekolekcyjnego dopuszczony dla wszystkich uczestników ruchu

Dobra informacja dla tych osób, które w najbliższy weekend wybierają się do schroniska rekolekcyjnego na Śnieżnicy. – Jest to posesja w miejscowości Kasina Wielka i dojazd do niego jest dopuszczony dla wszystkich uczestników ruchu. To sentencja pisma, które zostało opublikowane na facebookowej stronie placówki. A wysłał je przed miesiącem do GDDKiA w Krakowie kapelan ośrodka ks. Dariusz Czapnik.

Tymczasem znane są wyniki badań geologicznych na osuwisku DK 28 w Kasinie Wielkiej. Na długości około 90 metrów jezdni i na głębokości 12 metrów jest płaszczyzna osuwiska. Ta ekspertyza trafi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie. Ma on podjąć odpowiednie decyzje w kwestiach budowalnych. Projektem związanym z naprawą tej drogi zajmie się GDDKiA w Krakowie.

– W pierwszym etapie prac będziemy wzmacniać ten teren tzw. gwoździowaniem. Trzeba zabezpieczyć ten teren tak, aby mogły wjechać tam pakownice. Planujemy wbicie tam około 100 pali o długości 15 metrów i średnicy około 80 cm. I to na tych palach w przyszłości będzie posadowiona konstrukcja drogi – mówi Kacper Michna, rzecznik prasowy GDDKiA w Krakowie.

Prace związane z remontem drogi mogłyby się rozpocząć, jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Trudno również przewidzieć czy pod koniec przyszłego roku ruch na „krajówce” zostanie przywrócony. O szybkie podjęcie naprawy „krajówki” do nowego rządu apelowała we wtorek podczas sejmowej debaty poseł Urszula Nowogórska. Nie bez znaczenia będzie miało tutaj zaangażowanie Dariusza Klimczaka z PSL-u, nowego Ministra Infrastruktury, który na tą funkcję został powołany wczoraj.

Zobacz również