„Intensywność szkła poza percepcją”. Zaproszenie na monodram

„Intensywność szkła poza percepcją”. Zaproszenie na monodram

Limanowski Dom Kultury wraz z tarnowskim Teatrem „Nie Teraz” zapraszają na monodram „Intensywność szkła poza percepcją”. Spektakl odbędzie się 9 grudnia o godzinie 20:00 w sali widowiskowej LDK.

Jest to opowieść o kobiecie, która przegapiła w życiu to, co najważniejsze: miłość, rodzinę, spokój ducha. Opowieść o osobie, która w całym zamęcie fałszywych ambicji – głównie tych, które są znamieniem tzw. nowoczesnego świata – zatraca siebie. Patrzymy na okaleczony psychicznie singiel, który już nie potrafi kochać: być matką, córką, żoną, kochanką. W konsekwencji nienawidzi wszystkich, bo postrzega ich jako wrogów. Wrogami są nawet własne dzieci. Takie niewiasty, która wypierają swą tożsamość, spotkamy dzisiaj nie tylko w korporacyjnych salonach czy na „marszu szmat”, ale również na różnych scenach i estradach. Bohaterka spektaklu jest rockową wokalistką, która po kolejnej próbie samobójstwa trafia do zakładu psychiatrycznego. Ucieka stamtąd, by dać ostatni hipisowski koncert, który równocześnie okazuje się być rozrachunkiem z całym życiem. Na skraju szaleństwa wykonuje swój popis – jedyne, co tak naprawdę potrafi.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina „Klaps”, biletomacie lub online na stronie: https://bilety.ldk.limanowa.pl/b24-do-miejsc-numerowanych-i-nienumerowanych/?id=542161#12493

Wystąpi Anna Warchał. Kompozycje muzyczne oraz gitara elektryczna – Tomasz Lewandowski. Scenariusz, scenografia, reżyseria – Tomasz Żak. Technika – Ryszard Zaprzałka. Wykorzystano fragmenty twórczości  Sylvii Plath oraz okruchy koncertów Janis Joplin.

źródło: Limanowski Dom Kultury; oprac. MAG

nagranie: Teatr „Nie Teraz”

fot. kadr z nagrania

Zobacz również